Уряд відшкодує комунальні витрати громадам, які приймають переселенців

14 березня 2022, 19:39
Share Button
Фото з відкртих джерел
Відшкодовувати будуть компослуги, надані з 1 березня.

Уряд прийняв постанову про відшкодування комунальних витрат бюджетам громад, які приймають переселенців. Відшкодовувати будуть компослуги, надані з 1 березня.

Дана постанова Кабінету Міністрів щодо компенсації комунальних витрат громадам, які надаватимуть прихисток переселенцям, була ухвалена 11 березня 2022 року, розповідає заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.

“Чому це важливо, думаю, в пояснення заглиблюватись не треба. З початком вторгнення росії та її цинічного бомбування житлових будинків тисячі українців втратили дах над головою. Тих, хто тікає від обстрілів, рахують уже мільйонами”, – зазначає Зубач.

Він також зазначив, що кожен день Львівська громада має 200 тисяч гостей. Одні їдуть далі, інші приїжджають. Але орієнтовна кількість залишається такою. Лише на їжу та елементарні засоби гігієни у день йдуть колосальні суми коштів.

“Всі громади розміщують переселенців у школах і дитсадках, будинках культури – а це все комунальні заклади. У харчоблоках готують сухпайки та обіди для переселенців і тероборони. Тому компенсація витрат за компослуги – цілком логічний і очікуваний крок”, – підкреслив Любомир Зубач.

  • Хто має право на отримання компенсації?

Громади, які безкоштовно прихистили переселенців у закладах комунальної власності.

  • Що компенсовуватимуть?

Витрати, пов’язані з тепло-, водо- і газопостачанням, водовідведенням, купівлею дров, палетів та вугілля.

  • Як отримати компенсацію?

У Мінрегіоні запевняють, що буде достатньо заяви у вашу обласну військову адміністрацію і чеків чи сканів, які підтверджують оплату компослуг.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі