В Івано-Франківську відкрили виставку Опанаса Заливахи до 95-ліття художника. Фото

26 листопада 2020 Життя, Культура, Фото
Share Button
Фото - Kurs
Сьогодні, 26 листопада, в Музеї мистецтв Прикарпаття, що у франківській колегіаті, відкрили експозицію картин та дерев’яної скульптури Опанаса Заливахи.

Саме в цей день народився видатний український художник, сьогодні йому мало виповнитися 95 років, пише Kurs.

Основа виставки – роботи, які зберігала родина митця. Нещодавно дочка Ярина Заливаха, яка заопікувалася спадщиною батька, передала його картини у фонди обласного художнього музею. Тут, за її словами, забезпечать зберігання творів мистецва – для цього потрібні спеціальні умови.

Роботи 1970-1980-х

До сьогоднішньої виставки 45 полотен пройшли реставрацію і консервацію, повідомив директор музею Василь Романець. Він нагадав, що перша після повернення Опанаса Заливахи із заслання в Сибіру виставка також відбувалася в колегіаті, тоді обласному художньому музеї.

Теперішня виставка розділена на дві експозиції – у малій залі розгорнули тему Голодомору. Тут представлено понад два десятки картин Опанаса Заливахи періоду 1990-х. «Східняк» Опанас Заливаха народився у селі Гусинка на Харківщині, пережив ГолодоморВін був першим в українському образотворчому мистецтві, хто порушив цю тему, збирав матеріали.

Ще кількадесят полотен у великій залі об’єднані темою українства, це картини різних часів – від 1970-х до кінця 1990-х. Організатори виставки так уклали роботи, що можна співставляти їх і порівнювати та бачити, як змінювався стиль та вдосконалювався пензель художника.

Виставка буде відкрита до перегляду щодня упродовж місяця.

Фото – Kurs

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі