В Одесі освятили наріжний камінь під будівництво нового храму УГКЦ

11 січня 2021 Життя
Share Button
Фото Одеського екзархату
8 січня, на свято Собору Пресвятої Богородиці та Святого обручника Йосифа, владика Михайло Бубній, екзарх Одеський, освятив хрест, наріжний камінь і місце під будівництво храму на честь святого Миколая Чудотворця. Цей храм УГКЦ буде споруджено на території житлового масиву імені Котовського в місті Одеса.

Про це повідомила пресслужба Одеського екзархату.

Перед освяченням хлібом та сіллю зустрічали й вітали владику Михайла наймолодші парафіяни парафії Вознесіння ГНІХ, після чого о. Віталій Бурчин привітав архиєрея і запросив усіх до спільної молитви.

Співслужили з владикою Михайлом о. Роман Мірчук, парох парафії Вознесіння ГНІХ, о. Ігор Тарас, сотрудник катедрального храму Святого апостола Андрія Первозваного, о. Олександр Смеречинський, морський капелан і настоятель парафії Святого архистратига Михаїла.

На освяченні були сестри СНДМ, сестри-монахині Згромадження Воплоченого Слова, семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, лицарі Колумба, вірні греко-католики Одеси і запрошені гості.

У своєму слові до вірних екзарх Одеський назвав цю подію історичною, бо на цьому місці народжується ще одна громада для того, «щоб Спаситель отримав тут нашу славу, похвалу і поклін. А всі ті, які будуть приходити на це місце, щоб увінчувалися Його світлом, радістю, вірою й надією», — зазначив владика і подякував усім присутнім, які зібралися як громада вірних УГКЦ Одеси у день сімейного свята — Собору Пресвятої Богородиці.

Зокрема, екзарх подякував о. Віталію Бурчину за відважність розпочати будівництво нового храму УГКЦ в Одесі. «Знаєте, коли дозріло це зерно бажання в серці о. Віталія, коли він прийшов до мене запалений любов’ю доброї справи і доброго діла, я, глянувши на його обличчя, побачив, що він готовий. І тому так швидко постав цей хрест, і так швидко ми це місце освячуємо», – сказав єпископ.

«Нехай Господь усіх благословить і нехай благословить розвиток цього місця, будови нової церкви тут і нехай усім вам Господь сотворить многая і благая літа», – побажав екзарх Одеський.

Відтак, на завершення урочистостей, о. Віталій Бурчин щиро подякував владиці Михаїлу за те, що благословив та підтримав ініціативу будівництва храму. Також священник подякував парафіянам парафії Вознесіння ГНІХ м. Одеса за те, що заклали дерев’яний хрест із надією, що й «надалі спільними зусиллями будуть робитися добрі справи тут, щоб Господь був прославлений».

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі