В Одесі знайшли одне з найбільших в Україні поховань жертв НКВС

23 серпня 2021, 21:33 Життя
Share Button
Фото: Олександр Бабіч
Під час розкопок на 6-му км Овідіопольської дороги в Одесі знайшли 29 могильників з рештками загиблих українців, яких розстріляли члени НКВС.

Про це повідомили в Південному регіональному відділі Українського інституту нацпам’яті.

Там розповіли, що дослідники завершили розкопки у північно-західному секторі колишнього спецоб’єкта НКВС “Татарка” на 6-му кілометрі Овідіопольської дороги в Одесі. Там знайшли щонайменше 29 могильників жертв НКВС. В УІНП переконані, що одеське поховання – одне з найбільших в Україні.

“Оскільки могильники нині тільки локалізуються, а кількість жертв репресій не підраховується – можна вже стверджувати, що цей об’єкт є одним з найбільших в Україні”, – зазначили у пресслужбі УІНП.

Пошукові роботи на об’єкті тривають. Утім, за інформацією краєзнавця Олександра Бабіча, за свідченнями, які зібрали дослідники, а також за логікою поховань, могильники також є навіть на території військової частини, що розташована впритул до полігону. Також не досліджуються ті зони, де прокладено силові електрокабелі.

«Тож, про те, якою кров’ю в Одесі встановлювали радянську владу, можемо тільки здогадуватися», – резюмували в Українському інституті національної пам’яті.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі