В одній з криниць на Житомирщині з’явилася гаряча вода

28 січня 2021 Життя, Трафунки
Share Button
Фото: Суспільне
В криниці у дворі жительки села Тайки Ємільчинського району Надії Борисюк з’явилася гаряча вода. Науковці Поліського національного університету взяли проби, аби провести повний аналіз води.

Жителька села Тайки Ємільчинського району Надія Борисюк розповіла Суспільному, що її криниці пів століття. Восени 2020 року температура води в ній зросла до 50 градусів. Про це повідомили у Суспільному.

“Десь посеред осені пішла жовта і дуже брудна вода. Такою вона була днів зо два, а на третій – стала прозорою і гарячою. Я не могла цьому повірити. Спочатку нікому навіть і не говорила – боялася. Адже такого явища в нас у Тайках ніхто не пам’ятає. Але водичка продовжувала триматися гарячою, тож, я почала розповідати про це своїм колегам і сусідам”, – говорить Надія Борисюк.

Фото: Суспільне

Підвищувалася температура води і в криниці сусіда Надії Василя Якимця, який живе навпроти.

“Я живу метрах у п’ятдесяти від пані Надії, – каже Василь Якимець. – У нас десь у жовтні вода була каламутна днів три чи п’ять, а потім знов стала прозорою і теплуватою. Не такою гарячою, як у Надії. Побула теплуватою десь тижнів зо два і знов стала звичайною. Вже потім я почув від Надії, що у неї гаряча вода у колодязі”.

Після січневих морозів температура в криниці впала з 50 до 27 градусів тепла. Зараз по воду з цього колодязя приїжджають жителі сусідніх сіл.

“Я коли почув, спочатку не повірив, що в колодязі може бути гаряча вода, – говорить житель села Сербо-Слобідка Ємільчинського району Ярослав Ковальчук. – Вчора приїздив, щоб переконатися своїми очима. І справді побачив, що з колодязя йде пара. Сьогодні завітав ще раз набрати води, бо вона дуже смачна, і ми захотіли ще набрати”.

Надія Борисюк розповіла кореспондентам Суспільного, що 4 грудня 2020 року воду взяли на аналіз фахівці з Олевська – робили проби на вміст 12 хімічних елементів. Всі показники не перевищували гранично допустимих норм.

Фото: Суспільне

22 січня воду на аналіз приїжджали брати представники Поліського національного університету. Старша лаборантка вимірювальної лабораторії університету Інна Можарівська говорить, що вони зробили повний аналіз на вміст 24 хімічних елементів. Вирішили дослідити це явище, адже в нормальному стані у зимовий період температура води, за словами Інни Можарівської, має бути в межах 5 градусів за Цельсієм.

Проби води взяли не лише з криниці Надії Борисюк, а й з криниці Василя Якимця. За словами завідувачки вимірювальної лабораторії Поліського національного університету Наталії Матвійчук, дослідження показали що гаряча вода з криниці майже нічим не відрізняється від звичайної питної води.

“Цю воду можна було б вживати, якби не наявність підвищеного вмісту нітратів –143,2 міліграма на літр при нормі 50, – каже Наталія Матвійчук. – А у криниці сусіда – 122,5 міліграма на літр. Ще ми досліджували радіологічний фон води. Радіонуклідів у відібраних зразках виявлено не було. Бактеріологічний аналіз показав наявність коліформних бактерій та кишкову паличку. Це говорить про те, що цю воду перед вживанням треба кип’ятити”.

У лабораторії університету визначили, що джерело не є термальним, бо підвищеного вмісту солей у воді не виявили.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі