В Офісі президента повідомили розмір нової компенсації підприємцям за локдаун

22 березня 2021 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
Нова компенсація українським підприємцям, які через посилення карантину у "червоних" зонах змушені тимчасово припинити роботу, буде розраховуватися у межах середньої зарплати в регіоні. Виплата буде знову здійснюватися через "Дію", а профінансують цю програму місцева і центральна влада разом.

Про це розповів радник керівника Офісу президента Андрія Єрмака та ексміністр економіки Тимофій Милованов в ефірі одного з українських телеканалів.

Милованов уточнив, що сума виплати підприємцям буде залежати він рівня середньої зарплати у конкретних містах і може відрізнятися в залежності від регіону.

Там не 8 тисяч, а середня зарплата. Повинно бути в межах середньої зарплати в регіоні, тому що допомога повинна бути адаптована до середньої зарплати, рівню цін у конкретних містах. Хтось може навіть отримати більше, ніж у Києві, таке теж можливо”, – висловився він.

За словами Милованова, програма підтримки бізнесу буде працювати за таким алгоритмом: місцева влада області “червоної” зони повинна розробити пакет підтримки і показати його центральній владі. Після цього центральна влада додасть до тих коштів, які готова надати місцева влада, ще 100%.

“Таким чином намагаємося всі разом допомогти, місцева і центральна влада навпіл, 100% + 100%. Це і відповідь, де взяти гроші: разом, я думаю, буде легше знайти кошти, ніж політично вибирати одну сторону, яка повинна підтримати всіх”, – пояснив радник голови ОП.

Утім, в областях, де складна фінансова ситуація, Милованов каже, що слід офіційно звертатися до центральної влади, і вона буде вирішувати ситуацію.

“Є регіони, де просто складна фінансова ситуація, вони тоді звертаються до центральної влади, і вона буде вирішувати і робити винятки. Але має бути звернення, що вибачте, у нас не виходить, немає грошей. тоді центральна влада зможе допомогти. Якщо ви пам’ятаєте, коли видавалися ці 8 тисяч гривень, це робилося ще до локдауну. Механізм видачі через “Дію” і Пенсійний фонд працює. Одна з вимог програми, до речі, щоб виплати були через “Дію”, тому що це дозволяє домогтися прозорості, швидкості та унеможливити зловживання”, – додав Тимофій Милованов.

Зазначимо, середня зарплата в Україні у січні 2021 склала 12337 грн.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі