В ОГП назвали причину, через яку Мамедову відмовили в допуску до держтаємниці

01 серпня 2021 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
В Офісі Генпрокурора розповіли, чому заступнику генерального прокурора Гюндузу Мамедову, який вів справи щодо воєнних злочинів в анексованому Криму й на окупованій частині Донбасу, відмовили у наданні допуску до державної таємниці.

Ця відмова стала однією з причин звільнення Мамедова з ОГП.

У відповідь на запит hromadske в Офісі Генпрокурора зазначили, що Служба безпеки України відмовила в допуску до державної таємниці Мамедову на підставі пункту 1 частини другої статті 23 Закону України «Про державну таємницю». Йдеться про повідомлення громадянином під час оформлення допуску недостовірних відомостей про себе. Які саме неправдиві відомості Мамедов надав, в ОГП не уточнили.

Спеціально уповноваженим держорганом у сфері забезпечення охорони державної таємниці є Служба безпеки України. Державні органи, органи місцевого самоврядування та інші підприємства й організації мають право провадити діяльність, пов’язану з держтаємницею, після надання спеціального дозволу від СБУ.

Там також зазначили, що наразі кадрова комісія з розгляду дисциплінарних скарг розглядає звернення щодо неналежного виконання прокурором посадових обов’язків, за результатами якого буде ухвалене рішення про наявність (відсутність) підстав для звільнення Мамедова.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі