В опозиції висловились щодо відставки Разумкова

21 вересня 2021 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Опозиційні фракції не підтримують ідеї про заміну голови Верховної Ради Дмитра Разумкова.

“Ми були єдиною фракцією, що не голосувала за його призначення, я боюся, що ми будемо єдиною фракцією, що не голосуватиме за його звільнення”, — сказала співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко журналістам у кулуарах парламенту 21 вересня, пише “Інтерфакс-Україна”.

Вона наголосила, що Разумков очолював виборчий список партії “Слуга народу” і несе відповідальність разом із президентом Володимиром Зеленським за “весь балаган”, який вони привели до парламенту.

“Але треба віддати належне – він намагається відстояти хоча б мінімальну незалежність парламенту”, — зазначила народний депутат.

Лідер фракції “Голос” Ярослав Железняк також повідомив, що його команда відставки Разумкова не підтримує. “Точно не підтримуватимемо… Ми за нього голосували. Він виконує своє завдання… І це дуже добре, що він працює за регламентом”, — наголосив народний депутат.

Ініціативу про звільнення Разумкова не підтримує і фракція “Опозиційна платформа – За життя”. “Ми не підтримуємо заміни спікера. Я вважаю, що спікер займає абсолютно державницьку позицію, тому він із повагою ставиться і до своєї провладної фракції, і до опозиції, дає можливість висловитися, він дотримується регламенту. Єдина причина, чому його хочуть замінити – тому що він не повним обсягом ручний і не виконує всіх забаганок Офісу президента”, — зазначив співголова фракції “ОПЗЖ” Юрій Бойко.

Він наголосив, що Україна є парламентсько-президентською республікою і Верховна Рада не має бути філією Офісу президента.

Водночас заступник голови фракції “Батьківщина” Сергій Соболєв вважає, що монобільшість замінити Разумкова не наважиться. “Мені здається, що обговорення цієї теми нині є передчасним, тому що все-таки десь у глибині душі думаю, що хоч у політиці можна піти на будь-яку підлість, але на таку – навряд чи зважаться”, — сказав він.

Водночас Соболєв наголосив, що якщо у фракції більшості складеться ситуація, коли “перший номер їхнього партійного виборчого списку на виборах до парламенту стане черговою жертвою цього режиму, об яку витерли ноги, то це характеризуватиме “Слуг народу” і кому вони служать”.

На думку парламентарія, вихід внутрішнього конфлікту “Слуги народу” в публічну площину шкодить не стільки парламенту, скільки самій фракції, “яка не може розібратися в ситуації, коли вони тотально контролюють більшість у парламенті, в силових структурах, і в цілому в країні й в уряді, в кожному міністерстві”. “На жаль, коли в одному політичному проекті (а “Слугу народу” складно назвати партією) зібралися такі різні люди, то воно так і виходить”, — додав Соболєв.

За словами заступника голови фракції “Батьківщина” головне в парламентській роботі – чітке дотримання Регламенту спікером і його заступниками, які виконують повноваження голови Верховної Ради за його відсутності.

“Наприклад, ключова перевірка буде буквально найближчими днями, коли вирішать розглядати законопроект №5600 (про зміни до Податкового кодексу і законів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень – ІФ)… коли почнуть розглядати закон про олігархів (№5599 – ІФ). Ось тоді ми і подивимося, дотримується Регламент чи ні. Тому що всі спроби змінити процедуру в обхід Регламенту стануть спробами протягнути законопроект. Чим це закінчилося під час прискореного режиму ухвалення рішень, ми дуже добре пам’ятаємо: наразі ми змушені виправляти вже сотні тих помилок, які призводять до страшних ситуацій і у економіці, і в соціальній політиці, і в цілому в роботі парламенту”, — пояснив Соболєв.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі