В Угорщині розповіли, за яких умов підтримають вступ України до НАТО

21 січня 2022, 07:00 Політика
Share Button
Петер Сіярто
У Будапешті відмовляються приймати український підхід до нацменшин.

Угорщина погодиться на вступ України до НАТО після виконання деяких умов, одна з яких – розв’язання проблеми з правами національних меншин. Про це заявив голова МЗС Угорщини Петер Сіярто, передає ТАРС.

“Українцям потрібно провести низку серйозних змін, якщо вони серйозно думають про євроатлантичну інтеграцію. Про одну таку сферу я скажу конкретно: це повага прав національних меншин, тому що в України тут багато недоліків”, – сказав він.

За словами Сіярто, влада Угорщини незадоволена ситуацією із правами етнічних угорців в Україні.

“Їх права на освіту рідною мовою, на її використання в адміністрації, в культурі та релігії порушуються. Закон, який забороняє особам із подвійним громадянством обіймати громадські посади, є антидемократичним. Ми розуміємо, з якими викликами стикається Україна, її боротьбу за суверенітет та територіальну цілісність, але ми ніколи не приймемо такого підходу до національних меншин”, – заявив політик.

Зазначимо, що глава МЗС Угорщини Петер Сіярто вже  не вперше дорікає Україні в “порушенні прав” угорської нацменшини. Він продовжує закликати нашу державу дати право використовувати угорську мову у всіх сферах, включаючи державне управління.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі