В Україні хочуть скасувати обмеження зарплат чиновників

11 липня 2020 Економіка, Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Законопроєкт про скасування обмежень зарплат чиновників внесено до порядку денного позачергового засідання Верховної Ради.

Верховна Рада на позачерговому засіданні 13 липня розгляне законопроєкт, який передбачає скасування обмеження розміру зарплат чиновників, пише Українська правда.

“Метою законопроекту є визначення терміну дії обмежень при нарахуванні заробітної плати, суддівської винагороди, грошового забезпечення відповідно народним депутатам України, суддям, суддям Конституційного Суду України, членам Вищої ради правосуддя, членам Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, прокурорам, працівникам, службовим і посадовим особам Національного банку України, а також іншим службовим і посадовим особам, працівникам, оплата праці яких регулюється спеціальними законами”, – ідеться в пояснювальній записці до проєкту.

Зокрема, депутати пропонують встановити, що “обмеження застосовується і діє не більше трьох місяців”.

За рішенням Кабміну від 13 квітня, розмір зарплат держчиновників не має перевищувати розміру 10 мінімальних зарплат. Отже, у разі ухвалення законопроєкту обмеження утратять чинність.

З квітня 2020-го зарплата всіх держслужбовців в Україні становить не більше ніж 47 тис. грн. Президент Володимир Зеленський заявляв, що це скорочення стосується суддів, народних депутатів, прокурорів, працівників Нацбанку, Центральної виборчої комісії та членів спостережних рад.

Проти таких обмежень виступав Міжнародний валютний фонд. “Обмеження розміру максимальної зарплати може призвести до втрати найбільших талантів і необхідного досвіду. Це було б не в інтересах України”, – зазначив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі