В Україні хочуть відмовитися від перенесення робочих днів через свята

06 червня 2021 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Зараз, коли святковий день припадає на вихідний, то його переносять на наступний робочий, який стає вихідним. Нардепи пропонують заборонити в Україні таку практику.

До Верховної Ради внесли законопроєкт № 4597, який передбачає заборону перенесення робочих днів через свята.

Ініціаторами виступила група “слуг народу” на чолі з головою парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галиною Третьяковою.

Нардепи вважають, що надмірна кількість перенесень робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, перешкоджає роботі з інвесторами та донорами і формує негативну репутацію бізнеспотенціалу України у світі.

“Аналіз досвіду країн світу у питанні перенесення робочих днів доводить, що в Білорусі, Польщі, Словаччині, Чехії, Литві, Франції, Німеччині, Данії, Нідерландах, США та інших країнах такої практики немає”, — йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Автори документу наголошують, що перенесення робочих днів є типовою радянською традицією, яка до сьогодні зберігається в деяких пострадянських країнах, наприклад, у Росії.

Зазначається, що перенесення робочих днів знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня, наступного за довгими вихідними.

“Це підтверджується академічними напрацюваннями у сфері психології праці, відповідно до яких порушення ритму праці та відпочинку істотно впливає на працездатність робітника”, — переконують нардепи.

Нагадаємо, що наразі в Україні існує практика перенесення робочих днів. Якщо державний вихідний припадає на суботу-неділю, він автоматично переноситься на наступний робочий день і стає вихідним. До слова, всього в Україні визначено 11 святкових неробочих днів.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі