В Україні можуть збільшити вартість електроенергії через добудову АЕС

24 листопада 2020 Економіка
Share Button
Фото із відкритих джерел
Попри важкий фінансовий стан бюджету України, "Енергоатом" квапиться виконати доручення Президента Володимира Зеленського із добудови Хмельницької АЕС.

Вартість проекту – 73 млрд грн, гроші збираються шукати у “гаманцях” українців – за рахунок збільшення вартості електроенергії на 40%, повідомляє УНН.

Головним вигодонабувачем, схоже, стане навіть не Україна – бо й так профіцит електроенергії у країні, а російський Газпром. Саме з “газпромівською” компанією Skoda JS анонсував співробітництво керівник “Енергоатому” Петро Котін.

Сьогодні там додали, що вже завершили підготовчий етап проекту: створили робочу групу, оцінили технічний стан підйомних кранів, створили штаб будівництва, отримали висновок про стан майбутнього будівельного майданчика, склали акт обстеження обладнання, яке зберігається на складах ХАЕС та може бути використано при добудові енергоблоків.

Все це, кажуть в “Енергоатомі”, роблять на виконання указу Президента “Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики” у частині добудови енергоблоків №3 та №4 ХАЕС. Додамо, що документ датований 22 вересня 2020 року.

“Очікуємо, що до кінця листопада Міністерство екології затвердить звіт з оцінки впливу на довкілля будівництва енергоблоків №3,4 Хмельницької АЕС. Сподіваюсь, що після цього проект закону України “Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3,4 ХАЕС” буде швидко опрацьований Кабміном та спрямований до Верховної Ради, яка прийме його до кінця року”, – коментує т.в.о. президента НАЕК “Енергоатом” Петро Котін.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі