В Україні не будуть підвищувати тариф на передавання електроенергії

12 березня 2021 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
Нацкомісія з тарифів НКРЕКП вирішила залишити незмінним тариф "Укренерго" на передавання електроенергії від 1 квітня на рівні 293,93 грн за МВт/год.

Про це йдеться в постанові НКРЕКП.

Своє рішення регулятор аргументував появою інших компенсаційних джерел у НЕК “Укренерго” для обслуговування кредитів держбанків загальною сумою 10,25 млрд грн.

“Основними факторами того, що вдалося і закласти витрати на кредит і зберегти тариф на поточному рівні, є курсові різниці. Головне, що ми бачимо тенденцію на зниження обсягу вироблення електроенергії поновлюваними джерелами енергії проти прогнозного балансу”, – повідомив під час засідання голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Також він закликав парламентарів та інші групи впливу приєднатися до прийняття рішення про включення до держбюджету 20% суми витрат на покупку електроенергії з ВДЕ. На думку Тарасюка, залишити тариф на передавання в другому півріччі 2021 року неможливо.

“За нашими прогнозами, вже з третього кварталу нам, напевно, не вдасться залишити тариф на поточному рівні, якщо ми всі разом не приєднаємося до активного застосування цієї норми”, – сказав він.

Раніше комісія розглядала декілька варіантів підвищення тарифу. Так, попередньо пропонувалось підвищення тарифу на 2,2% до 300,60 грн з метою обслуговування компанією відсотків по кредитах АТ “Ощадбанк” і АБ “Укргазбанк”. Також на обговорення виносилась пропозиція з його підвищення на 7,5%.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі