В Україні побічні реакції на вакцину були зафіксовані у 0,5% – Степанов

17 березня 2021 Здоров'я
Share Button
Фото: ілюстративне
У двох осіб була алергічна реакція і температура.

Очільник Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що з початку вакцинації було зафіксовано 0,5% випадків побічних ефектів після щеплення від коронавірусу, передає Укрінформ.

«На більш ніж 62 000 вакцинацій у нас всього була зареєстрована 361 побічна реакція – 0,5%. З яких тільки дві реакції потребували нагляду лікарів. В одному випадку це був початок анафілактичного шоку, алергічна реакція. І в одному випадку було підвищення температури протягом 2 діб, і лікарі вирішили, що треба спостерігати за цією людиною. Такі реакції можуть бути на будь-яку вакцину, це імунобіологічний препарат, тому в людини, якій притаманні алергічні реакції, таке може бути. 0,5% – це дуже мала кількість», – пояснив Степанов.

Станом на 15 березня 62 083 українці отримали першу дозу вакцини.

Раніше міністр також повідомив, що в Україні не фіксували випадків тромбозу після отримання дози вакцини AstraZeneca (Covishield).

Через повідомлення про те, що в деяких пацієнтів після щеплення утворилися тромби, вакцинацію препаратом AstraZeneca призупинила понад 20 країн, зокрема Німеччина, Італія і Франція.

В Австрії після щеплення померла 49-річна медсестра, в Данії – 60-річна жінка, в Естонії за два тижні після щеплення помер 31-річний чоловік.

ВООЗ також рекомендує продовжити застосовувати вакцину AstraZeneca. За даними організації, препарат можна продовжувати використовувати, поки триває розслідування причин виникнення тромбозу.Європейське агентство лікарських засобів рекомендувало країнам ЄС продовжити використання вакцини від коронавірусу AstraZeneca на тлі реєстрації випадків утворення тромбів у вакцинованих.

У AstraZeneca заявили, що доказів підвищеного ризику виникнення тромбів після вакцинації немає.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі