В Україні почнуться випробування вітчизняного кулемета

23 січня 2021 Життя
Share Button
Фото Defense Express
Українська версія КТ-12,7 є вітчизняним варіантом модернізації, виконаним за сучасними західними стандартами, відомого радянського великокаліберного кулемета НСВТ (НСВ 12,7 "Утес"), над створенням якої на підприємстві працювали останній рік.

Про це повідомляє Defense Express.

“У нашому випадку, він увібрав в себе всі доопрацювання, які були запроваджені на більш новому кулеметі “Утес” (щодо першої версії НСВТ), й плюс наше розуміння того, як полегшити, як зробити краще і які сплави для більшого строку служби використовувати”, – розповів головний конструктор Заводу “Маяк” Олександр Гордєєв.

Також він додав, що українська версія кулемета (на відміну від радянських аналогів) проектувалася за західними стандартами спільно з відомим закордонними виробниками з компаній Bartlein Barrels Inc. (США) та ARS Ballistics (Велика Британія).

Фото Defense Express

“Наша принципова відмінність від російської версії це прецизійний ствол кулеметного темпу стрільби від компанії Bartlein”, – відзначив Олександр Гордєєв.

Так званий “бланк” для кулемета КТ-12,7 (заготовка під ствол певного калібру) був розроблений американською компанією вперше (для подібного типу зброї) за технічним завданням ПАТ “Завод “Маяк” в рамках поглиблення партнерства по кількох нових проектах.

Таким чином, в кооперації, де виробником “бланків” є Bartlein Barrels Inc., оснащенням для вгону його в прецизійну геометрію займалась ARS Ballistics, а власне загальною розробкою й виробництвом опікувались на українському заводі, й було створене це нове озброєння.

“У будь-якому випадку ми експонуємо себе як більш високоточний продукт, тому що спочатку ми стартуємо з “бланка”, який набагато точніший, ніж російський стандартний “бланк” (для НСВ/НСВТ “Утес”)”, – наголосив головний конструктор Заводу “Маяк”.

Наразі виробник готується до випробувань КТ-12,7 на полігоні з подальшою постановкою його на озброєння ЗСУ та початком серійного виробництва.

“На сьогодні у нас готові два дослідні зразки й ми з ними в лютому підемо на заводські випробування стрільбою на полігоні”, – відзначив Олександр ГордєєвНагадаємо, кулеметом НСВТ калібру 12,7 мм оснащуються всі типи танків, що стоять на озброєння нашого війська (так званий “зенітний” кулемет), також це озброєння може встановлюватись на різні типи легкої бронетехніки (БТР, ББМ тощо).

Не менш затребувана в ЗСУ є й піхотна версія такого кулемету НСВ “Утес”.

Фото Defense Express

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі