В Україні подорожчають продукти

09 березня 2021 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
Навесні українці чекає чергове підвищення цін на продукти. Експерти очікують зростання цін на борошно, хліб, бакалію, соняшникову олію і борщнабір.

Про це інформує “Сьогодні”.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин вважає, що продовжать дорожчати яйця, особливо напередодні Великодня.

“З огляду на логістику та торгову націнку, яйце вже не може коштувати дешевше 3,5 грн/шт. Також починається весняне подорожчання овочів і фруктів. Вони будуть коштувати менше, ніж рік тому, але більше, ніж у січні”, – розповів він.

А глава Нацради економічного розвитку Олексій Дорошенко вважає, що навесні помітно прискориться зростання цін на борошно, макарони, хлібобулочні вироби, крупи, цукор і соняшникову олію.

“Ми побачимо навесні продовження січневих і лютневих процесів. Інфляція за січень і лютий становитиме не менше 2,5% (у січні було 1,4%), тому запланований річний показник інфляції може бути досягнутий уже за підсумками вересня-жовтня”, – зазначив експерт.

Крім того, на вартість харчів також вплине третя хвиля пандемії коронавірусу та якість врожаю. Однак точних прогнозів експерти поки дати не готові: якщо ситуація піде за песимістичним сценарієм, це призведе до подальшого зростання цін на продовольство.

Нагадаємо, зростання цін на продукти привернуло увагу уряду. Якщо ціни стрибнуть вгору необґрунтовано, Кабмін буде реагувати на ситуацію.

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі