В Україні подорожчають продукти

31 січня 2021 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
Навесні 2021 року в Україні очікується підвищення вартості деяких продуктів. В основному дорожчати будуть зернові, овочі і фрукти. За попередніми прогнозами, інфляція складе близько 6%

Про це повідомив радник зі стратегічного розвитку УКАБ (Українського клубу аграрного бізнесу) Володимир Лапа, пише Обозреватель.

Пік цін на молоко припадає на грудень-січень, а на яйця вже відбулося серйозне зростання і потенціал підвищення цін далі обмежений.

«Загалом ми вважаємо реалістичними прогнози Нацбанку щодо підвищення інфляції до 7-8% навесні зі зменшенням темпів інфляції влітку. Передусім може подорожчати зернова група, ймовірне і короткострокове сезонне зростання цін на овочі та фрукти, яке традиційно відбувається навесні», – сказав радник зі стратегічного розвитку УКАБ.

За його словами, частка газу в структурі собівартості в переважній більшості видів харчової продукції не перевищує 3-5%, тому прямий вплив буде незначним, однак суттєвим він стане в ресурсному секторі.

«Наприклад, частка газу в структурі собівартості азотних добрив становить близько 60%. Аналогічно, разом із газом (а скоріше як передумова зростання вартості газу) зросли ціни на нафту. Якщо на початку літа це було $35-40 за барель, то зараз – $53-55. Якщо скласти добрива та нафтопродукти, то це близько 40% собівартості продукції рослинництва. Відповідно, для врожаю 2021 року вона буде вищою. Щодо м’яса не слід виключати підвищення цін на 5-10% внаслідок здорожчання кормів», – пояснив Володимир Лапа.

Зазначимо, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства спрогнозувало зростання інфляції на початку 2021 року, що призведе до збільшення цін на продукти й товари.

Як писало Діло, в Україні подорожчає хліб.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі