В Україні посилять карантин у «жовтих зонах»

30 листопада 2021 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Ляшко нагадав, що термін дії “жовтого” сертифіката з 6 грудня - 30 днів, раніше він становив 120 днів.

З 6 грудня в Україні посилять правила карантину в жовтих зонах.

Про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, повідомляє Укрінформ.

“24 листопада уряд змінив правила карантину в Україні, які набудуть чинності 6 грудня. Посилення правил торкнеться у першу чергу невакцинованих громадян. Уряд вимушений піти на карантин для невакцинованих, оскільки коронавірус не відступає. Європа встановлює новий континентальний рекорд захворюваності на COVID-19 – 367 тисяч осіб у середньому за добу. І ми повинні вживати заходів для збереження життя громадян, які досі не прийшли до пункту щеплення, щоб захистити власне життя. Найбільше змін у правилах карантину стосується жовтого рівня епідемічної небезпеки”, – сказав Ляшко.

За словами міністра, з 6 грудня бізнес, який працює в жовтій зоні, має перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест у відвідувачів.

Також громадяни, які не отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або не мають негативного тесту чи сертифіката про одужання, у жовтому рівні епідемічної небезпеки не зможуть:

– брати участь у проведенні всіх масових заходів, це стосується культурних, спортивних розважальних, соціальних, релігійних та інших заходів;

– відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;

– скористатися послугами суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування, для них будуть закриті бари, ресторани, кафе.

Водночас робота банків, автозаправок, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів у жовтому та червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил – носіння маски та дотримання фізичної дистанції 1,5 метра.

Для дотримання карантинних вимог бізнес має перевіряти у відвідувачів всі COVID-сертифікати у спосіб зчитування QR-коду мобільним додатком “Дія”.

За словами Ляшка, зараз МОЗ працює над поетапним впровадженням QR-коду і на всіх паперових документах, які використовуються в запропонованих карантинних обмеженнях.

Після зчитування QR-коду на смартфоні відображається статус COVID-сертифіката: чинний /нечинний. Без перевірки та зчитування COVID-сертифікат не вважається наданим та перевіреним.

Ляшко наголосив, що для зчитування не потрібно додаткових додатків чи засобів – достатньо “своєю Дією” зчитати QR-код.

У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів, власник закладу може понести відповідальність за статтею “Порушення правил щодо карантину людей “Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від 34 до 170 тисяч гривень.

Також міністр нагадав, що з 9 грудня набуває чинності Наказ про розширення переліку професій, для яких вакцинація є обов’язковою.

Нагадаємо, у Львові продовжили карантин до 13 грудня.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі