В Україні презентували повне 14-томне видання творів Лесі Українки

26 лютого 2021 Культура
Share Button
Фото: Укрінформ
Відбулася офіційна презентація повного академічного нецензурованого видання творів Лесі Українки у 14-ти томах.

Про це повідомили в Укрінформ.

“Не так багато авторів, яких можна не тільки перевидавати, а ще й ставити спектаклі, знімати фільми, переосмислювати. Леся Українка – саме та сучасна авторка, яку можна і треба інтерпретувати”, – сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

За його словами, 14-томник – перше нецензуроване видання. “12-томник, який передував 14-томнику, був надрукований у радянські часи. Перед випуском його добре “підчистили”, – підкреслив Ткаченко.

За даними міністра, видання надруковано накладом 1500 примірників, які будуть безкоштовно передані в публічні та спеціальні бібліотеки, наукові центри.

Книги поділено за кількома тематичними та жанровими блоками:

  • Драматургія (1–4 томи);
  • Поезія та ліро-епічні поеми (5 том);
  • Художня проза (6 том);
  • Літературна критика та публіцистика (7 том);
  • Переклади (8 том);
  • Записи народної творчості та пісні, записані з голосу Лесі Українки (9 том);
  • “Стародавня історія східних народів” та конспекти, виписки, нотатки (10 том);
  • Листування (11–14 томи).

Фото: Укрінформ

Літературознавиця Віра Агеєва, залучена до редакторської колегії, наголосила, що видання нецензурованого 14-томника свідчить про “зрілість української культури”. “Леся Українка своєю творчістю повертала нас до європейської культури, тому в нас її відбирали, як могли”, – прокоментувала Агеєва.

Водночас письменниця Оксана Забужко привітала українців із “декомунізацією Лесі Українки”. Так, Забужко зауважила, що останнє видання творів Українки,12-томник, було надруковано в Радянському Союзі (1975р. – ред.), отже, піддавалося комуністичній пропаганді та цензурі. “Нарешті через багато років здійснена декомунізація Лесі Українки. 12-томник, виданий у 70-х роках минулого століття більше недійсний. Ми закрили цей гештальт”, – сказала Забужко.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі