В Україні продають унікальну монету в 20 гривень за ціною авто

13 лютого 2022, 01:00 Життя
Share Button
В Україні на онлайн-аукціоні виставили на продаж незвичайну срібну монету - ювілейний грошик номіналом 20 гривень, випущений з нагоди 10-річчя відновлення незалежності держави, пропонують купити за 50 тисяч.

Лот представлений на інтернет-аукціоні Violity.

Дорогоцінна монета продається з дерев’яним футляром-коробкою від Нацбанку. До неї також додається відповідний сертифікат. Сам грошик знаходиться в оригінальній капсулі, яка не відкривалася. Все – повний комплект від НБУ.

В описі вказується, що монета не реставрувалася, з дефектів – легка патина відповідає часу монети, передає РБК-Україна.

Власник проживає в місті Стрий, покупцеві він готовий вислати монету поштовою посилкою. Також представлені фото лота. Торги на аукціоні закінчуються до кінця 12 лютого.

На сайті Нацбанку зазначається, що така 20-гривнева монета – із серії “відродження української державності”. Ювілейна монета зі срібла “10 років проголошення незалежності” була введена в обіг 20 серпня 2021 року. Тираж склав тисячу штук.

На аверсі монети в намистовому колі зображено увінчану вінцем композицію, що втілює ідею соборності України: малий державний герб України в оточенні рослинного орнаменту підтримують лев та козак з мушкетом і кругові написи: на монеті зі срібла “УКРАЇНА, 20 ГРИВЕНЬ 2001”, а також позначення металу і його проби – Ag 925, вага в чистоті – 62,2; логотип Монетного двору Національного банку.

На реверсі монети в намистовому колі на тлі карти України зображено будівлю Верховної Ради України та кругові написи “10 РОКІВ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, 1991, 2001”. Між датами розміщено голографічне зображення солярного знака.

Маса дорогоцінного металу в чистоті: 62.2 г, діаметр: 50 мм, категорія якості карбування: пруф.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі