В Україні прогнозують рекордний урожай ріпаку

29 липня 2021, 11:17 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
Посушливі погодні умови восени минулого року призвели до скорочення посівних площ озимого ріпаку на 19% – до 1050 тис. га, з урахуванням ярої культури збиральні площі озвучуються на рівні 1 млн га.

Про це повідомляє agroconsult.

Оцінюючи поточний стан посівів ріпаку, очікується високий рівень врожайності, аж до рекордного, що компенсує недосів і призведе до приросту врожаю на 2-3%, відзначають аналітики УкрАгроКонсалт.

На даний момент офіційна статистика про збір врожаю ріпаку відсутня, проте регіональні новини про початок збиральної кампанії і перші дані про врожайність підтверджують озвучені вище очікування.

Масовий збір врожаю ріпаку в поточному році зсувається на більш пізні терміни за рахунок погодних умов (холодна, затяжна весна, пізніше дозрівання, літні зливи), що, відповідно, зрушує початок активної фази сезону.

Український ринок як і раніше орієнтований на експорт сировини в країни ЄС, попит якого буде підтриманий критичною ситуацією з посівами каноли в Канаді.

Ціни на український рапс варіюються на високих рівнях, проте волатильність змушує фермера займати вичікувальну позицію, що погіршує ситуацію з пропозицією ріпаку.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі