В Україні розпочалося медичне сортування хворих на коронавірус

13 листопада 2020 Здоров'я
Share Button
Фото ілюстративне
В Одесі через обмежений резерв ліжок і персоналу до медзакладів почали госпіталізувати тільки дуже важких пацієнтів із Covid-19.

Лише впродовж минулої доби співробітники “швидкої” отримали близько сотні викликів до пацієнтів із коронавірусом. Із них 70 хворих потребували госпіталізації. Про це розповів колишній головний лікар Одеської обласної лікарні Сергій Калинчук в етері “Право на владу”.

“Це називається медичним сортуванням. Сьогодні ми не госпіталізуємо пацієнтів із середнім ступенем тяжкості. Це після тих нових протоколів госпіталізації, які запровадило МОЗ з початку цього тижня. Це дуже важкий стан. Це пацієнти, у яких декомпенсована супутня патологія; пацієнти з важкими гіпертонічними станами і важким цукровим діабетом, яким і так за визначенням уже показана госпіталізація”, – пояснив він.

Медик вважає, що незабаром “те, що відбувається в Одесі, буде й в інших містах” України.

“2 тижні тому ми з вами бачили, як стоять черги зі швидкої допомоги біля приймальних відділень клінік, які займалися Covid-19. Сьогодні ці черги стали менші, але завдяки тому, що практично 350 ліжок міських лікарень було перепрофільовано, Це опікове відділення, кардіологія, неврологія і т.д.”, – додав медик.

За його словами, резерв цих ліжок і персоналу дуже обмежений, а окрім того, незабаром проблема буде вже з реанімаційними ліжками.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі