В Україні спростили роботу ФОП: закон набрав чинності

08 серпня 2020 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
В Україні спростили роботу фізичних осіб-підприємців. Так, сьогодні 8 серпня, набув чинності закон про функціонування електронного кабінету для ФОП.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Варто підкреслити, цей закон скасовує обов’язкову книгу обліку доходів для ФОП. Однак ця норма набуде чинності лише з 1 січня 2021 року.

“ФОП зобов’язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності. Облік доходів і витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, в тому числі через електронний кабінет. Типова форма такого обліку та порядок його ведення визначаються центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування і реалізує державну фінансову політику”, – зазначено в тексті документа.

Таким чином, ФОП I-III груп на спрощеній системі оподаткування можна буде вести облік у будь-якій зручній формі – паперовій або електронній – із зазначенням суми доходу за місяць. Підприємцям на загальній системі також дозволили вести облік в паперовому або електронному вигляді, але за типовою формою, визначеною Міністерством фінансів.

Цей закон також скасовує договір про визнання електронних документів для реєстрації у електронному кабінеті платника податків і передбачає відображення податкових повідомлень в електронному кабінеті.

Зокрема, полегшуються умови податкових перевірок.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі