В Україні створили перший кайтодром

18 липня 2021 Життя, Спорт
Share Button
Фото із відкритих джерел
На Херсонщині створили перший в Україні кайтодром, де відбуватимуться фестивалі повітряних зміїв (кайтів).

Про це розповів кайтист, керівник аерокосмічного гуртка Скадовського центру дитячої та юнацької творчості, голова оргкомітету Міжнародного фестивалю повітряних зміїв “Кольорове небо – 2021” Володимир Ємельянов, інформує Укрінформ.

“Кайтродром – ми вигадали це слово самі, воно народилося у нашому аерокосмічному гуртку. Це така локація, майданчик, спеціально пристосований до запуску повітряних зміїв. Ми взяли наш пляж, це найкраще, бо зазвичай запускають зміїв саме на узбережжі моря, океану, річки, хоча це може бути і така локація, як стадіон, аеродром. Ми вже цей кайтодром зробили, облаштувавши необхідні пристосування для запуску повітряних зміїв”, – розповів Ємельянов.

За його словами, існує стереотип, що повітряні змії – це невелика конструкція, яку тримає за мотузку дитина. Насправді, величезні професійні кайти мають особливості запуску – там використовується дуже міцний канат і щоб його втримати потрібні інколи зусилля не однієї людини.

“Щоб такого змія тримати у повітрі, треба його заякорити – поставити на якір. Звичайно, це не той якір, що у човнах. Зазвичай використовуються дерева, паркани, автотранспорт. Ось, для прикладу, у Китаї розкидають мішки з піском, щоб до них прив’язувати. Ми приварили гачки з арматури до парапету на пляжі, на доріжки на плитах встановили монтажні петлі – там також можна заякоритися”, – додав кейтист.

Він зазначив, що місцева влада підтримала ідею створення кайтодрому, допомогли реалізувати проєкт волонтери.

Нині кайтодром вже є діючим, його використовують моделісти. Також вже подали заявку у Національний реєстр рекордів. Претендуємо, щонайменше, на рекорд України, бо кайтодромів в країні немає, і їх немає у світі, запевнив Ємельянов.

Керівниця Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова прокоментувала агентству, що наразі йде підготовка до офіційної реєстрації рекорду Європи.

Кайтист зазначив, що у 2018 році у Скадовську під час фестивалю повітряних зміїв вже встановлювали рекорд України на найбільший змійковий поїзд – його довжина була більше пів кілометра.

XX Міжнародний фестиваль повітряних зміїв “Кольорове небо – 2021” відбудеться цьогоріч у Скадовську з 16 по 23 серпня.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі