В Україні в лютому закрилася рекордна кількість ФОПів

20 лютого 2022, 14:31 Економіка, Життя
Share Button
Ілюстративне фото
У лютому 2022 року в Україні закрилися рекордна кількість фізичних осіб підприємців (ФОП) з 2017 року — понад 36 тисяч. Крім того, вперше за довгий час кількість відкритих ФОПів виявилася меншою, ніж число закритих.

Про це свідчать дані сервісу OpenDataBot, передає news.finance.ua.

Станом на 14 лютого 2022 року з початку місяця відкрилося 25,7 тис. ФОПів. Водночас закрилося — 36,6 тис. Різниця становила понад 10 тис. одиниць. Для порівняння, у січні 2022 року відкрилося 23,9 тис. ФОПів, а закрилося трохи понад 23,2 тис. Тобто динаміка приросту кількості ФОПів в Україні різко з позитивної стала негативною.

Показники лютого є рекордними із зими 2017 року, коли пройшла хвиля ліквідації так званих “сплячих” ФОПів — тоді, нагадаємо, був ухвалений закон, за яким навіть ті ФОПи, що не діють і не отримують прибутку, повинні були платити єдиний соціальний внесок. Зазначимо, що в лютому 2017 року закрилося 67,4 тис. ФОПів, а відкрилося — 40,8 тис.

За словами Голови Правління Асоціації представників малого та середнього бізнесу Києва Максима Тютюнникова, таке зниження можна пояснити трьома факторами.

“По-перше, з 1 січня 2022 року набув чинності закон, за яким ФОП 2−4 групи зобов’язали встановити касові апарати (РРО). Другим аргументом, на його думку, можна вважати несприятливий інформаційний фон. Третій фактор — енергетична криза, яка призвела до збільшення оплати за комунальні послуги та оренду приміщення. Крім того, нова мінімальна зарплата і прожитковий мінімум автоматично підвищили податки для ФОПа, що працюють за спрощеною системою оподаткування”, — підсумував Тютюнников.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі