В Україні відкрили благодійну програму допомоги політв’язням

17 травня 2021 Життя
Share Button
Фото з відкритих джерел
Недержавні правозахисні організації Благодійний фонд «Людина і право» та Харківська правозахисна група відкривають Програму допомоги політичним в’язням радянського періоду.

Про це повідомляють у Харківській правозахисній групі.

Це літні люди, переважно старші 70 років, іноді самотні, їм важко виживати сьогодні, особливо тим, хто мешкає в сільській місцевості. Деякі з них отримують допомогу від держави, але ця допомога є недостатньою. А середня пенсія в Україні сьогодні 3700 грн.

“Запрошуємо всіх, хто хоче допомогти колишнім політв’язням, перерахувати кошти на спеціально відкритий для цієї мети в Приватбанку рахунок БФ «Людина і право»: UA073206490000026009052753202”, –  йдеться у повідомленні правозахисників.

Кошти будуть розподілятися Спостережною Радою Програми, до якої увійдуть колишні політв’язні та їхні близькі родичі. Членами Спостережної Ради погодилися бути Микола Горбаль, Ігор Козловський, Орина Сокульська та інші.

Даній ініціативі допомагає і відомий український дисидент Мирослав Маринович.

До слова, Мирослав Маринович, один із засновників Української Гельсінської Групи, недавно відпочив у готельно-оздоровчому комплексі “Святий Шарбель”.

Зі слів української медійниці Галини Плачинди, найменша ціна двомісного номеру за добу  у цьому готелі (без харчування і оздоровлення) – 3600 грн. Мирослав Маринович пробув там 10 днів і “почувався як за кордоном”.

Власником “Святого Шарбелю” є Микола Кміть –  колишній голова Львівської обласної адміністрації та бізнесмен.

А ось товариш Мариновича Микола Матусевич, співзасновник УГГ, перебуває у скрутному фінансовому становищі.

Чоловік проживає один на околиці Василькова та має серйозні проблеми зі здоров’ям – слабке серце та ноги. Недавно в Україні виник скандал, бо Миколі Матусевичу відмовили у наданні одноразової соцдопомоги через бюрократичні перипетії. На щастя, суспільний розголос дещо змінив ситуацію. Але фінансове становище українського дисидента, який ризикуючи життям передавав інформацію про порушення прав людини в УРСР на Захід, є досі складне.

Ось така різниця у матеріальному забезпеченні українських дисидентів. Хтось живе у жахливих умовах та просить на хліб, а хтось відпочиває та оздоровлюється, не шкодуючи грошей.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі