В Україні відкрито нове родовище з рекордними запасами газу

02 грудня 2021, 21:40
Share Button
Фото з відкритих джерел
Родовище в Харківській області забезпечує 239 тис. куб. м газу на добу.

Найбільша в Україні газовидобувна компанія “Укргазвидобування” відкрила нове Моспанівське родовище у Харківській області.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

За попередніми оцінками ресурси родовища становлять до 5 млрд куб. м газу. Результати пошуково-розвідувальних робіт вказують на високу перспективність родовища. Це також підтверджує наявне поблизу Волохівське родовище, яке вже розробляє компанія.

“Відкриття Моспанівського родовища – це результат поєднання експертизи наших геологів, застосування сучасних підходів до геологорозвідки. На цій ділянці у 2019 році ми провели 3D сейсміку, на основі якої побудували структурно-тектонічну модель площі. Далі геологи, використовуючи ймовірнісні методи оцінки ресурсної бази та сучасні методики прогнозу пастки, визначили місцеположення та глибину пошукової свердловини. Ризики оцінювали також із застосуванням передового програмного забезпечення. В результаті успішного буріння нашими фахівцями маємо високий добовий дебіт та новий перспективний актив”, – повідомив Олександр Романюк, директор дивізіону “Нафтогаз Розвідка та Видобування”.

Свердловина має вертикальний профіль та глибину 4 150 м. Наразі продовжуються її (свердловини – ред.) випробування і дослідження.

Укргазвидобування планує подальшу програму пошуково-розвідувальних робіт на новому родовищі.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі