В Україні внесли зміни до Правил дорожнього руху

05 грудня 2020 АвтоДіло, Відео
Share Button
Фото - ілюстративне
Зміни торкнулися пасків безпеки, номерних знаків, світловідбивальних елементів.

Про це розповіла начальниця відділу зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції в області Аліна Чемерис в ефірі Чернігівської хвилі Українського радіо, повідомляє Суспільне.

Паски безпеки

Відтепер обов’язково мають пристібатися інструктори з водіння, таксисти і пасажири, яких вони перевозять.

За її словами, не пристібатися мають право люди з інвалідністю, «якщо у них є така фізіологічна потреба». І працівники оперативних служб: поліції, медики, працівники охоронних служб, пожежні – ті, хто пересувається спецтранспортом, який прописаний в правилах.

Якщо пасків безпеки немає, наприклад, на задніх сидіннях – у ПДР не передбачена відповідальність за їх відсутність. Відповідно, водій не зобов’язаний їх самостійно встановлювати, тому що це не передбачено конструкцією авто.

У випадку, коли в автомобілі не пристебнуті ні водій, ні пасажир – штраф буде накладатися у подвійному розмірі – і за пасажира, і за водія.

Номерний знак

«Якщо раніше була відповідальність за те, що номерний знак забруднений, неосвітлений і за це передбачений штраф відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, то на сьогоднішній день внесено ще більші корективи. Якщо ви закрили чи витерли цифру чи букву вашого номерного знаку, якщо він забруднений і неосвітлений – за це передбачена адміністративна відповідальність. Якщо було 170 гривень, то зараз це варіюється від 170 до 255 гривень», – розповідає Аліна Чемерис.

Світловідбивальні елементи

Відповідно до нових змін ПДР, пішоходи мають обов’язково себе позначити себе на дорозі. Це має бути світловідбивальний жилет-маніжка, манжета, наліпка-флікер чи одяг зі світловідбивальними елементами.

«За 30 метрів у темну пору доби пішохода водієві не видно. Якщо ви маєте світло відбиваючий елемент – його видно до 300 метрів”, – зазначає Чемерис.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі