В Україні вперше за 13 років пересадили кістковий мозок від родича

24 квітня 2021 Життя, Здоров'я
Share Button
Ілюстративне фото
Уперше за останні 13 років українські лікарі пересадили кістковий мозок дорослому пацієнту від родича.

Пацієнтом став 18-річний Олександр Цимбалюк із Прикарпаття. 23 квітня, після успішної операції його виписали з Київського центру ТКМ, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

“Донором для Олександра погодився стати його 20-річний брат. Забір клітин відбувся 16 березня 2021 року в Національній дитячій спеціалізованій лікарні “Охматдит”. 17 березня після 13-річної перерви відбулася операція із трансплантації кісткового мозку дорослому пацієнту від донора. 23 квітня, на 36 день після операції, Олександра Цимбалюка виписали з Київського центру ТКМ”, – сказано в повідомленні.

Київський центр ТКМ – єдине місце в країні, де виконували такі операції. З 2003-го року їх зробили шість. Останню – у 2008-му. Далі через відсутність специфічного обладнання змушені були припинити.  Відтоді всі дорослі українці з раком крові та апластичними анеміями, які навіть мали донора серед родичів, змушені були їхати за кордон.

У 2020 році коштом МОЗ за кордон на ТКМ відправили 138 дорослих українців. Одна така операція коштувала понад 3,5 млн гривень. Нині трансплантації в Україні повністю сплачує МОЗ України. Вартість трансплантації кісткового мозку – 1 млн 360 тисяч.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі