В Україні вирощують 13 мільйонів новорічних ялинок

03 грудня 2020 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
В кожній області України на підприємствах Державного агентства лісових ресурсів створено мережу плантацій для вирощування новорічних дерев. Загалом на плантаціях зростає 13 мільйонів новорічних ялинок, з яких стандартного розміру для реалізації досягли 2,5 мільйона.

Про це розповів голова Держлісагентства України Василь Кузьович, передає пресслужба відомства.

За його словами, виростити ялинку — ціла наука, яка містить чимало тонкощів і нюансів. Дерева досить примхливі і вимагають особливого догляду. На те, щоб виростити метрову красуню з насінини, потрібно щонайменше 7-9 років. А середній вік новорічних дерев — 12-15 років: за цей час вони досягають двох метрів і більше.

“Під час вирощування новорічного дерева необхідно докласти чимало зусиль, а процес досить трудомісткий. Спочатку необхідно зібрати шишки, витрусити насіння за допомогою шишкосушарок, на зимовий період відправити на зберігання, навесні підготовити ґрунт і висіяти насіння у посівних розплідниках. І вже після дбайливого догляду за 7-9 років лісівники зможуть заготовити ялинку для подальшої реалізації”, — розповів  Кузьович.

Голова Держлісагентства зазначив, що на наших ринках, окрім українських ялинок, великим попитом серед громадян користуються зовні привабливі іноземні дерева. Їх імпортують до України з Данії, Швеції, Фінляндії та Канади. Однак, на відміну від української, іноземна ялинка коштує в три-чотири рази дорожче.

“У вітчизняних ялинок є всі необхідні документи й бирки. Перед заготівлею зелене дерево ретельно відбирають за низкою параметрів: враховується форма крони, колір хвої і відсутність дефектів росту. Державні лісогосподарські підприємства забезпечують потребу в новорічних ялинках, не завдаючи будь-якої шкоди довкіллю”, — додав Василь Кузьович.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі