В Україні з’явиться пам’ятна монета із зображенням Гарнізонного храму Львова

25 листопада 2021 Життя, Львів
Share Button
Вигляд монети
Національний банк України вводить в обіг із 1 грудня пам'ятну монету України «Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла», що у Львові. Вона присвячена одній зі святинь та самобутніх «родзинок» міста, побудованому на початку XVII ст.
Про це повідомили в пресслужбі Нацбанку.

Монету номіналом 5 гривень виготовили з нейзильберу, її маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм, а тираж – 35 тисяч штук. Гурт монети – рифлений.

На аверсі монети розмістили малий Державний Герб України, під яким напис Україна; фрагмент інтер’єру центрального нефу, унизу на дзеркальному тлі номінал монети і рік карбування – 5/гривень/2021; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу праворуч).

На реверсі монети зображено фасад будівлі храму, угорі ліворуч від якого лев та напис Львів (під левом); написи: Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (півколом ліворуч).

Додамо, пам’ятні монети Національного банку мають художню цінність. Їх карбують із дорогоцінних та недорогоцінних металів обмеженими тиражами. Тому ціна таких монет зазвичай вища за їхню номінальну вартість.

Нагадуємо, 6 грудня 2021 р. виповнюється 10 років віднови діяльності Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі