В Україні з’явився мобільний додаток про Чорнобиль з доповненою реальністю

11 квітня 2021 Життя
Share Button
Фото з відкритих джерел
До 35-ої річниці трагедії на Чорнобильській АЕС створили інтерактивний мобільний додаток Chornobyl App.

Це віртуальний гід зоною відчуження з AR-технологією, пише НВ.

Що є в додатку?

Chornobyl App містить розсекречені документи з архівів КДБ, порівняння рівню забрудненості території станом на сьогодні та в 1986 році. Окрім цього, можна подивитись фото, 360-відео та 3d-моделі відомих об’єктів зони відчуження.

За словами одного з авторів додатку Валерія Коршунова, загалом у Chornobyl App близько 150 матеріалів, серед яких також аудіогіди, панорами та елементи доповненої реальності.

Застосунок має три розділи: «Усвідомити», «Дослідити» та «Наважитися». Перший розповідає про історію та культурну спадщину, другий — це віртуальний гід зоною відчуження з детальною інформацією про ключові об’єкти. Третій розділ — для тих, хто наважився на свою першу поїздку до зони відчуження, тут можна знайти інформацію про підготовку до поїздки, правила поведінки у зоні тощо.

Для створення додатка автори співпрацювали з низкою державних структур, які займаються темою аварії на ЧАЕС: з Національним музеєм Чорнобиля, із галузевими архівами СБУ, які розсекретили архіви КДБ, з Державним агентством з управління зоною відчуження тощо.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі