В Україні заблокували роботу підсанкційного заводу, який збирався відновити поставки для рф

16 травня 2022, 18:02
Share Button
Ілюстративне фото
Цей завод виготовляв комплектуючі до літаків, ракетних систем і підводних човнів.

Служба безпеки України заблокувала роботу підсанкційного заводу у Дніпрі, який збирався відновити поставки для російського військово-промислового комплексу. Про це повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко.

Завод виготовляв, зокрема, товари подвійного призначення, такі як труби із високотехнологічного спеціального сплаву. Лише за 2021 рік завод виготовив 340 тонн цієї продукції загальною вартістю понад 450 мільйонів гривень. 

Готовий товар переправляли на територію рф. Там окупанти перерозподіляли продукцію серед своїх військових заводів та інших об’єктів воєнно-промислового комплексу.

Зазначається, що ще минулого року цей завод потрапив під санкції РНБО, оскільки його засновником є російська корпорація, яка спеціалізується на виробництві та модернізації зброї та військової техніки.

Щоб обійти обмеження російська сторона хотіла переписати завод на українську юридичну особу і продовжити його роботу на шкоду державній безпеці України. Утім СБУ запобігла цьому і заблокувала роботу підприємства. 

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ст. 110-2 Кримінального кодексу. Зараз тривають невідкладні слідчі дії. За їх результатами буде вирішено питання щодо накладення арешту на майно та активи підприємства на десятки мільйонів гривень.

СБУ також планує ініціювати процедуру примусового вилучення відповідного майнового комплексу для передання у власність держави.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі