В Україні запрацювала найбільша ТЕС на біомасі

05 серпня 2020 Економіка
Share Button
Фото: Біоенергетичної Асоціації України
Найбільша в Україні ТЕС «Аякс — Дніпро» на біомасі потужністю 16 МВт введена в експлуатацію у Дніпрі. Такої потужності ТЕС на біопаливі — поки єдина в Україні.

Про це повідомила у Facebook Біоенергетична Асоціація України.

Наголошується, що ТЕС за своїми технічними та екологічними показниками може сміливо конкурувати з міжнародними аналогами.

ТЕС «Аякс — Дніпро» розміщена біля заводу з виробництва соняшникової олії «Потоки» у Дніпрі та має два парових котли (35 т/год. кожен), вироблені на підприємстві «Котлоенергопроект», а також паровий конденсаційний турбогенератор SST-300 Siemens електричною потужністю 16 МВт. Основним паливом для робти є лушпиння соняшника.

Зазначається, що парові котли можуть працювати на різних видах біомаси: крім лушпиння та пелет із лушпиння соняшника, можна використовувати деревну тріску та відходи від вирощування, транспортування та переробки соняшника.

В Асоціаціації повідомили, що коефіцієнт корисної дії (ККД) котлів сягає 90%, а діапазон регулювання навантаження: 30-110%. Очистка від зольних відкладень здійснюється автоматично, а очистка димових газів від пилу здійснюється до рівня 20 мг/м3.

“Такі проєкти дають можливість відмовитися від викопного палива та покращити екологію, а також сприяють енергонезалежності країни в цілому”, – йдеться у повідомленні.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі