В Україні завдяки держпідтримці будуть побудовані 20 картоплесховищ

06 березня 2021 Економіка
Share Button
В Україні щорічно знижується виробництво картоплі на 4 кг на одну особу. Це призвело до зростання її імпорту у 61 раз за останні 4 роки.

Розвиток картоплярства гальмує мала кількість переробних підприємств, зниження врожайності через глобальне потепління, неможливість виробниками запровадити зрошення і практично відсутність експорту картоплі.

Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Халімон Павло на своїй фейсбук сторінці, як інформує agronews.ua.

Україна позбавлена можливості експортувати картоплю не лише до Європейського Союзу, а й з 2017 року – до Євразійського економічного союзу через жорсткі карантинні правила, запроваджені на території Митного союзу.

Варто зазначити, в аграрному комітеті проголосували за новий напрям державної фінансової підтримки сільгоспвиробників – картоплярство. Держпідтримка на картоплярство становитиме 60 млн грн у 2021 році.

“Цього року завдяки держпідтримці будуть побудовані 20 картоплесховищ, 30 ліній обробки продукції, 3 переробних підприємства з виготовлення крохмалю та картоплі фрі. Дякую за активну позицію Українську асоціацію виробників картоплі та моєму земляку Віктору Лазару”,- резюмував він.

Варто зазначити, промислове картоплярство може поповнити держбюджет на 3,8 млрд грн. за рахунок надходжень податків і зборів від зарплати, легалізації, детінізації  роботи сільгоспвиробників (+614%), а також завдяки збільшенню надходжень ПДВ від залучення інвестицій та сплати податків у розмірі (+638%).

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі