В Україні збирають кошти на проєкт пам’яті Василя Сліпака

06 квітня 2020 Культура
Share Button
Василь Сліпак
«Міф Роду» – яскраве сучасне музично-театральне дійство, присвячене солісту опери, воїну Василю Сліпаку. Дійство поєднує народний спів, імпровізаційну музику, театральні костюми та відео-арт.

Про це повідомляє видання «Велика ідея».

Найкращий спосіб вшанувати пам’ять героя – це продовжити справу, якою він жив. Ми хочемо, щоб пам’ять про «Міфа» Василя Сліпака не потонула у потоках пафосних промов і сліз. Спів і Василь – це одне ціле. Тому ми робимо для Василя Сліпака вишуканий сучасний музичний проєкт «Міф Роду», який через давні пісні промовлятиме про ті сутності Батьківщини, волі, любові, котрі він захищав.

Василь Сліпак – один із найпотужніших в сучасній історії прикладів героя, воїна і митця, що загинув за свободу. Він зрозумілий для Європи, для Америки, для кожної країни. Через нього ми можемо розповісти світові про сучасну Україну, де твориться найновіше мистецтво, а люди готові жертвувати життям за свою гідність.

Василь був сучасною європейською людиною, життєрадісною і наполегливою, водночас відкритою до нового і люблячою традиції свого народу. Саме ця багатосторонність може викликати зацікавлення і повагу та спонукати вдосконалюватись. Показувати молоді приклад сучасного українця. Реальної особи, а не обтесаного шаблонного персонажа.

Ми бачимо цей проект як частину спільної справи захисту України на культурному фронті, що в умовах гібридної війни так само важливо, як і оборона кордону

«Міф Роду» стане новим явищем в українському мистецтві та подякою Василеві Сліпакові. Яскравим, вишуканим і модерним дійством. Як Василь любив.

Задля вшанування пам’яті Василя зібралися досвідчені митці і менеджери, які вже створили десятки успішних проектів: керівниця YMCA Lviv Олександра Сорокопуд; режисерка та співачка Уляна Горбачевська, менеджер культури, доброволець Юрко Вовкогон; спеціалістка з фандрейзингу Ірина Вуйцик; бухгалтерка міжнародних проектів Наталія Захарків; піарниця Анастасія Безпалова, смм-спеціаліст Сергій Хлівнюк.

Разом з нами над проектом працюють Орест Сліпак («Фундація Василя Сліпака»), Алім Алієв («Кримський дім»), випускниця Королівської консерваторії в Гаазі композиторка Марія Олійник, актор театру ім. Леся Курбаса та співак Микола Береза, музикознавця Леся Олійник та ще багато людей доброї волі.

Нам допомагає велике середовище, до якого належать вже відомі та амбітні молоді митці, активісти Майдану, волонтери та добровольці, менеджери культури з великим досвідом, піарники та багато щирих людей, для яких важлива пам’ять про Василя та розвиток сучасного українського мистецтва.

Щоб витворити музичну частину дійства, ми впродовж трьох місяців проводимо творчу лабораторію, що складатиметься із низки майстер-класів з молодими акторами-співаками, антропологічного дослідження українських ритуальних пісень, спільних пошуків нової музичної мови. В результаті лабораторії народиться музичний твір, що поєднуватиме давній архаїчний спів, сучасну академічну музику та новаторську сценографію. Так ми створимо дійство «Міф Роду», яке згодом стане частиною великої новітньої опери, присвяченої Василю.

Презентація запланована на 29 червня 2020 р.

«Міф Роду» відкриває красу і важливість народних традицій для сучасних людей через авангардні музичні напрямки. Для нас важливо передати сучасній генерації український співочий код та архаїку. Допомогти відчути заданий багатьма поколіннями ритм – ритм продовження життя. І, звісно, це подяка «Міфу» Василю Сліпаку та його роду, до якого належимо ми всі.

Після презентації дійства «Міф Роду», наш проект не завершиться, а перейде на новий рівень. Із нього ми почнемо створення масштабної новітньої опери, що складається із п’яти міфів («Міф Роду», «Міф Дому», «Міф Любові», «Міф Степу» та «Міф Залізного Серця»).

А далі – молода опера «Ukraine Terra Incognita», масштабний проект, який через нові мистецькі форми поєднує український автентичний спів з сучасною академічною, європейською імпровізаційною музикою та новаторською сценографією.

Музично-візуальне дійство буде утворюватись поєднанням сольного жіночого голосу, саксофона, перкусії, чоловічого секстету, ансамблю автентичного співу, симфонічного оркестру та відео-арту, сучасної сценографії.

Молода опера «Ukraine Terra Incognita», присвячена Василю Сліпаку, зможе презентувати сучасне українське мистецтво у найпрестижніших залах світу.

Наша мрія – постановка у опери у Парижі, де жив і співав Василь.

Для чого нам Спільнокошт? Для того, щоб зробити перший крок великого проекту. І зробити його разом з вами! Здійснити переказ коштів можна тут.

Станом на 6 квітня зібрано 67 520 грн із необхідних 111 120 грн.

 

  • Ми запрошуємо вас на прем’єру дійства «Міф Роду», що почне історію молодої української опери, про яку говоритимуть у світі. Будьте серед тих, хто почав велику справу!
  • Кошти нам потрібні на речі, які ми не в змозі забезпечити самі і без яких дійство не буде видовищним:
  • дизайн та виготовлення сценічних костюмів.
  • Дійство має зачаровувати. Відео-арт, базований на архаїчних символах, адаптований до ритму народного співу, допоможе заглибитись у «Міф Роду».
  • Лабораторію та саме дійство ми хочемо відзняти, щоб зробити промоційне відео, яке дозволить показати «Міф Роду» в інших містах, шукати спонсорів і партнерів в Україні та за кордоном, популяризувати та розвивати проект далі.
  • Щоб спогади про допомогу в старті проекту були завжди з вами, ми розробили якісний дизайнерський мерч (значки, хустини, метелики, парасолі) на подарунки.
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі