В Україні зібрали понад дві тисячі літрів плазми людей, які одужали від коронавірусу

24 листопада 2020 Здоров'я
Share Button
Фото: Дар'я Кінша
Компанія Biopharma завершила клінічні випробування українському препарату "Біовен" для терапії ускладнень, викликаних COVID-19, а також зібрала 2200 літрів плазми людей, які подолали коронавірус, для виготовлення імуноглобуліну.

Про це повідомили у Суспільному.

Українська компанія у складі Міжнародного альянсу продовжує роботу над створенням гіперімунного імуноглобуліну, який зроблений з плазми людей, які подолали COVID-19 і в якій є антитіла. Нині у США, Швейцарії та Німеччині альянсом вироблено вже 3 серії продукту, а 24 листопада почалися клінічні випробування на 500 пацієнтів (250 отримують імуноглобулін, 250 — плацебо).

Biopharma бере в них участь як спостерігач. Дослідження проходитиме на 60 клінічних базах в 20 різних країнах світу. Результати клінічних досліджень очікують до кінця грудня.

Для першого завантаження необхідно 1800 літрів плазми. Усі члени альянсу будуть тестувати свій гіперімунний імуноглобулін в єдиній лабораторії у Парижі. Тим часом у МОЗ розробляється програма з залучення державної інфраструктури для забіру плазми.

“Антиковідну” плазму у Biopharma почали збирати у травні 2020 року. Спочатку процес був повільний через малу кількість людей, які перехворіли. Зараз швидкість заготівлі плазми збільшилась: у деякі дні збирають 100-200 літрів.

На виготовлення препарату потрібно 8-9 днів, на контроль та вивчення показників, мікробіологічних і хімічних білкових параметрів продукту необхідно два тижні. 1 флакон гіперімунного імуноглобуліну буде коштувати приблизно10 тисяч гривень (як і Біовен), але на курс лікування імуноглобуліну потрібно буде не більше 3-4 флаконів, тоді як потрібно Біовену 10-15 флаконів на курс.

На одну дозу гіперімунного імуноглобуліну потрібно 2,5 літри плазми. Людина за один раз може здати 650-800 мл плазми, залежно від ваги, статі, самопочуття. Здавати плазму можна один раз на 2 тижні.

Відібрана плазма заморожується і зберігається при температурі -32…-40 градусів. Термін придатності плазми складає 2 роки. У такій плазмі зберігаються антитіла.

Про “Біовен”

Biopharma включила у дослідження “Біовену” 66 пацієнтів, які отримували кисень механічним шляхом. При прийомі “Біовену” смертність скорочується в 4 рази. Пацієнт звільняє ШВЛ на 5-7 днів швидше, загальне одужання також відбувається швидше на 7-9 днів.

Нещодавно “Біовен” включили до протоколу лікування вірусної пневмонії, викликаною COVID-19. 25 листопада його мають включити в номенклатуру Кабміну для закупівель.

Відібрана плазма заморожується і зберігається при температурі -32…-40 градусів. Термін придатності плазми складає 2 роки. У такій плазмі зберігаються антитіла.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі