В Україні змінили правила носіння військової форми

31 липня 2020 Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
В Україні внесено зміни до «Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних Сил України, та ліцеїстами військових ліцеїв». Відтепер правила носіння військової форми одягу та знаків розрізнення поширюються і на Державну спеціальну службу транспорту.

Як інформують у пресслужбі Міноборони, відповідно до новихх правил впроваджено нові знаки розрізнення військових звань до парадної та парадно-вихідної форми одягу. Зазнали змін і самі знаки розрізнення вищого офіцерського та сержантського і старшинського складу. Знаки розрізнення військових звань на польовій формі одягу, як і надписи на нагрудних знаках, повинні бути виконані чорною ниткою.

Щодо розміщення нарукавних знаків, то як на парадній (парадно-вихідній), так і на польовій формі одягу нарукавні знаки, що вказують на приналежність до виду чи роду військ, розміщуються на правому рукаві. Нарукавний знак військової частини — на лівому. Знак «Державний Прапор України» також розміщується на обох рукавах.

Також зазнали змін емблеми на комір парадної та повсякденної форми одягу. Нові емблеми отримали офіцери вищого офіцерського складу, десантно-штурмові війська, війська зв’язку, спеціалісти автоматизованих систем управління, захисту інформації та кібербезпеки, медична та ветеринарна служба, частини радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки, підрозділи морської піхоти, армійської авіації, військової служби правопорядку, військово-топографічної служби та Державної спеціальної служби транспорту.

Зазначається, що затверджено нові беретні знаки радіотехнічних військ та військ зв’язку, морської піхоти та Державної спеціальної служби транспорту. Нові нарукавні знаки визначено для Апарату Головнокомандувача Збройних Cил України, військової служби правопорядку, медичної служби, Державної спеціальної служби транспорту, морської авіації і морської піхоти.

Також передбачається носіння нових елементів однострою, а саме демісезонної куртки, жіночого кашкета та спортивної форми. Впорядковується форма одягу військовослужбовців-жінок Військово-Морських Сил. Врегульовано порядок носіння сорочки-поло.

Пілотки залишено лише для авіаційних частин а кант на них приведено єдиного білого кольору. Також уточнено порядок носіння нагород та відомчих відзнак, додають у Міноборони.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі