В Україні зняли провокаційну стрічку про козаків-геїв на Січі

22 липня 2020 Життя, Культура
Share Button
Фото: Bird in Flight
В Україні зняли короткометражну стрічку “Головна фортеця Січі” про гомосексуалів в українському козацтві.

Фільм є частиною проєкту фонду “Ізоляція” та “КиївПрайду” “Coming Out of Isolation 2.0”. У його межах п’ять художників і художниць працюють над відео, у яких висвітлюють різні аспекти життя ЛГБТ.

Про це повідомляє видання Bird in Flight, пише Zmina.

У публікації зазначають, що в основу картини покладено інцидент, який стався в Запоріжжі у 2013 році. Тоді місцеві гомосексуали об’єдналися в організацію “Гей-форум – Січ”, на що різко негативно відреагували сучасні запорізькі козаки й виступили з погрозами геям.

“Доводилося чути й читати, що за гомосексуальні зв’язки на Січі карали. А раз за них карали, отже, вони там були. І я вважаю неприпустимим, що низка людей правих і традиціоналістських поглядів намагаються заборонити іншим громадянам України асоціювати себе з козаками”, – цитує видання режисера стрічки Євгена Коршунова.

За сюжетом “Головної фортеці Січі”, один з героїв фільму “віддається гомосексуальному потягу, але стикається з претензіями та образами”. Згодом з’ясовується, що він належить до таємної спільноти, яка асоціює себе з козаками й, дізнавшись про конфлікт, вирішує помститися.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі