В Україні зростуть ціни на алкогольні напої

05 грудня 2021, 13:16 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
Зростання цін на алкоголь стане наслідком змін, передбачених законопроектом №5600. Згідно з цим документом зміниться не лише розмір акцизної ставки, а й сама система її розрахунку.

З початку 2022 року в Україні суттєво зростуть ціни на алкогольні напої. В результаті перерозрахунку пляшка 8-відсоткового пива додасть у ціні більш ніж 2 грн, пише gsminfo.

До прикладу акциз на пиво, який зараз складає 2,78 гривні незалежно від міцності напою, тепер становитиме:

  • для напою з 4% вмістом спирту – 2,39 грн;
  • з 8% вмістом спирту – 4,88 грн.

Тобто акциз на слабоалькогольне пиво знизиться на 39 коп, а на міцне – зросте на 2,10 грн.

Така різниця обумовлена новим правилом розрахунку «пивного акцизу», що буде відштовхуватися від кількості етилового спирту у напої. Акциз за кожен літр спирту у складі пінного напою становитиме 59,82 грн. Виходячи з таких цифр і буде обчислюватися податкова ставка за пляшку. Для усіх інших видів алкоголю, зокрема горілки, коньяку та вина, акциз також зросте. Підвищення складатиме в середньому 5%.

Зокрема різке підвищення цін на випивку у святковий період може суттєво збільшити обсяги контрабанди.

Вже зараз в Україні кожні друга пляшка алкогольного напою – ввезена нелегально, або ж є підробною. І якщо наслідками контрабанди алкоголю є величезна діра в держбюджеті, яка щороку сягає 8 мільярдів гривень, то виготовлення «паленки» безпосередньо загрожує здоров’ю та життю українців.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі