В українській армії з’являться нові військові звання

17 жовтня 2019 Політика
Share Button
Фото: 24 канал
Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військового обов’язку та проходження військової служби)».

Закон підтримали 278 народних депутатів за мінімально необхідних 226, повідомляє Укрінформ.

«Цей законопроєкт вводить натівські звання для сержантського, старшинського складу, для солдатів, а і також унормовує їхній розвиток відповідно до стандартів НАТО та тих викликів, які стоять перед нашою державою», – сказала заступник голови Комітету питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла, представляючи документ.

Вона також розповіла, що закон спрямований на вдосконалення законодавства з питань виконання військового обов’язку.

«Законопроєкт спрямований на удосконалення законодавства України з питань виконання військового обов’язку, запровадження нових військових звань сержантського і старшинського складу Збройних Сил України, що відповідають стандартам НАТО, підвищення ролі сержантського і старшинського складу в навчанні і вихованні підлеглого особового складу та виконання ними завдань за призначенням, створення додаткових мотиваційних чинників щодо проходження громадянами України військової служби за контрактом, що сприятиме переходу Збройних Сил України на професійну основу», – розповіла Безугла.

Перед цим Рада ухвалила рішення змінити порядок денний засідання, щоб розглянути законопроєкт 0906 раніше. Перед цим відповідне прохання до президії висловила співголова фракції «Європейська солідарність» Ірина Геращенко.

Законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військового обов’язку та проходження військової служби)» був зареєстрований і ухвалений у першому читанні Верховною Радою VIII скликання.

Як передає 24 канал, закон має підвищити статус сержантів і старшин, запровадити нову шкалу армійських і корабельних військових звань.

Як звучатимуть військові звання після зміни назв?

  • Скасовуються військові звання прапорщик, старший прапорщик, і їх аналоги на флоті – мічман, старший мічман;
  • З’являться нові звання – рекрут, штаб-сержант (штаб-старшина у ВМС); майстер-сержант та головний майстер-сержант (аналоги на флоті – старший майстер-старшина, головний майстер-старшина);
  • Сержантський і старшинський склад поділять на молодший і старший склад.

Закон також визначає посадові обов’язки для посад:

  • головний сержант (головний старшина) бригади, полку, батальйону, дивізіону;
  • начальник медичного пункту бригади, полку, батальйону, дивізіону, роти;
  • сержант-інструктор, старший інструктор (старшина-інструктор);
  • інструктор з тактичної медицини роти (батареї);
  • сержант з матеріального забезпечення.

Й, що також дуже важливо, – запроваджується ведення «Книги пам’яті» з метою увічнення пам’яті військовослужбовців, полеглих за свободу і незалежність України, та виховання особового складу на їх героїчних прикладах, – наголошувала Геращенко під час схвалення документа в першому читанні.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі