В українських в’язницях діяли злочинні групи, які були під контролем РФ

20 січня 2022, 08:19 Кримінал
Share Button
Фото СБУ
У Рівному їх очолював кримінальний авторитет, який відбуває покарання у місцевій колонії.

Про це повідомили у СБУ.

Як встановило слідство, зловмисників у Рівному очолював кримінальний авторитет, який відбуває покарання у місцевій виправній колонії. Він отримав «строк» за вчинення злочинів, пов’язаних із вбивством та нанесенням тяжких тілесних ушкоджень. У кримінальних колах його вважали «смотрящим» за цією спецустановою.

Зловмисник створив на території виправної колонії злочинну організацію із чіткою ієрархією, яка постачала та збувала ув’язненим наркотики. До її складу входили як засуджені, так і жителі Рівненської, Волинської, Київської та Донецької областей.

«Смотрящий» запровадив та жорстко контролював наповнення «общака», куди надходили кошти від продажу наркотиків, азартних ігор, інших видів протиправної діяльності, а також від постачання на територію установи тютюнових виробів та продуктів харчування. Частину «общака» він відправляв «злодіям у законі» до РФ.

Спільники зловмисників, які були «на волі», фасували та маскували наркотичні речовини серед продуктів та відправляли посилки до колонії. Ще одним способом постачання наркотиків був так званий метод «перекидів» – перекидали пакунки з «товаром» через захисні спорудження колонії.

Правоохоронці задокументували 13 фактів вчинення злочинної діяльності угрупованням. Під час проведення обшуків у виправній установі та за місцями проживання фігурантів кримінального провадження співробітниками спецслужби вилучено наркотичні засоби, чорнову бухгалтерію, гроші, засоби зв’язку та інші речові докази, які підтверджують злочинну діяльність.

На Волині правоохоронці встановили, що двоє засуджених, які вважають себе авторитетами у кримінальному світі, організували навколо себе злочинну групу з «однодумців». До її складу входило шестеро ув’язнених і троє осіб, які перебували «на волі».

Злочинці налагодили канал постачання і розповсюдження психотропних речовин на територію колонії.

Правоохоронці провели сім санкціонованих обшуків на території виправної установи та за місцем проживання причетних осіб.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі