В Україну ввозили брендовий одяг під виглядом “гуманітарки”

16 червня 2021 Трафунки
Share Button
Фото прокуратури
У Києві правоохоронці викрили схему ввезення брендового одягу під виглядом гуманітарної допомоги для малозабезпечених сімей. За версією слідства, це робилося для ухилення від сплати податків та митних платежів.

Про це повідомляє пресслужба Київської прокуратури.

За інформацією прокуратури, організатори “схеми” зареєстрували у країнах Західної Європи низку фіктивних фірм-донорів, які нібито відправляли допомогу, а в Україні – низку фіктивних благодійних організацій-отримувачів.

“Надалі під час переміщення товарів територією України учасники групи самовільно відкривали опломбовані митниками вантажівки, розвантажували нові речі (брендовий одяг, лікарські засоби тощо), дозавантажували вживаним одягом, щоб вага відповідала супровідним документам, після чого знов опломбовували підробленими митними пломбами”, – йдеться у повідомленні.

За попередніми підрахунками правоохоронців, внаслідок цієї “схеми” держава щомісяця недоотримувала митних платежів на десятки мільйонів гривень.

Правоохоронці провели дев’ять одночасних обшуків на Рівненщини у офісних і складських приміщеннях, а також за місцями мешкання фігурантів провадження.

“Вилучено понад 10 тонн товарів, що не розмитнені у встановленому порядку, оригінали митних документів, печатки благодійних організацій та іноземних компаній”, – додали у прокуратурі.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі