В Україну за підробними документами намагалися ввезти китайські маски на 8,5 млн грн

16 жовтня 2020 Кримінал
Share Button
Фото Держмитслужба
У міжнародному аеропорту "Бориспіль" митники вилучили понад 2 млн медичних масок вартістю понад 8,5 млн гривень, які намагалися ввезти до України за підробленими документами та за заниженою вартістю в 11 разів. Товар митники вилучили.

Про це інформує Держмитслужба.

Зазначається, що вантаж, загальною вагою в сім тонн, прибув до України авіарейсом з Китаю і був розміщений на складі тимчасового зберігання в аеропорту “Бориспіль”. Одержувачем значилося підприємство з Хмельницької області.

Під час митного оформлення в Київській митниці представник компанії-імпортера надав комерційні документи на маски і вказав вартість вантажу у 28 тисяч доларів.

Митники, проаналізувавши цю зовнішньоекономічну операцію та надані документи, провели додатковий огляд, під час якого на одній з пакувальних коробок виявили прикріплені оригінали документів з мокрими печатками: інвойсу на суму 300 тис. доларів та пакувального аркуша до інвойсу на адресу підприємства-отримувача вантажу. Тоді й з’ясувалася відмінність у вказаній ціні вантажу.

Під час порівняння інвойсів, виявленого під час митного огляду та наданого імпортером як підставу для митного оформлення, встановлено суттєву відмінність лише за однією ознакою – вартістю товару. Таким чином, підприємство намагалось використати підроблений інвойс, занизивши вартість вантажу майже в 11 разів, що могло б призвести до втрат у бюджеті.

Товар, вартістю понад 8,5 мільйона гривень, вилучено. Матеріали справи будуть скеровані до суду.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі