В уряді пояснили, хто з добровольців отримає статус учасника бойових дій

25 квітня 2022, 06:29
Share Button
Фото: УНІАН
Відповідно до оновленого законодавства, кожен захисник, який безпосередньо брав участь у бойових діях у складі бригад територіальної оборони і добровольчих формувань територіальних громад, має право отримати статус учасника бойових дій та відповідні соціальні гарантії від держави.

Про це розповіла міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Зокрема вона підкреслила, що серед добровольців статус учасника бойових дій надаватимуть лише тим, хто приймав безпосередню участь у бойових діях.

Лапутіна зазначила, що згідно з оновленим законодавством, кожен захисник, який брав пряму участь у бойових діях у складі територіальної оборони та добровольчих формувань територіальних громад, має право отримати статус учасника бойових дій та відповідні соціальні гарантії від держави. 

“Коли приймався закон, який надає добровольцям право на отримання статусу УБД з відповідними соціальними гарантіями, ніхто не знав, де розгорнеться театр воєнних дій. Тож, це право було надано по всій Україні. Проте відповідно Порядку надання статусу отримають його тільки ті, хто брав безпосередню участь у бойових діях”, — підсумувала міністерка.

Також Лапутіна повідомила, що при Міністерстві у справах ветеранів буде діяти спецкомісія за участі представників відомств сектору безпеки та оборони, яка розглядатиме вищевказані питання. 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі