В ЄС запустили систему взаємодії мобільних COVID-додатків

20 жовтня 2020 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
В Європейському союзі запустили систему взаємодії національних мобільних додатків для відстеження контактів і ланцюжків зараження COVID-19.

Про це йдеться в заяві на сайті Єврокомісії, пише Європейська правда.

Після пілотної фази з понеділка до системи підключилися перші національні програми: Corona-Warn-App в Німеччині, tracker COVID в Ірландії і Immuni в Італії.

Їх завантажили в цілому близько 30 мільйонів осіб, що складає дві третини завантажень програм в ЄС.

“Багато держав-членів запустили додатки для добровільного відстеження контактів і попередження, і Комісія підтримала їх, щоб програми безпечно взаємодіяли одна з одною. Вільне пересування є невід’ємною частиною Єдиного ринку – система Gateway сприяє цьому, допомагаючи рятувати життя”, – сказала комісар з єдиного ринку Тьєррі Бретон.

Більшість держав ЄС вирішили запустити додаток для відстеження контактів і попередження COVID-19.
В цілому 20 програм, заснованих на децентралізованих системах, можуть взаємодіяти через європейський “Шлюз”.

“Шлюз” забезпечує безперебійну роботу додатків за межами країни. Таким чином, користувачам потрібно буде встановити тільки один додаток, і коли вони відправляться в іншу європейську країну, вони як і раніше будуть отримувати користь від відстеження контактів і отримання попереджень, будь то в своїй країні або за кордоном.

Відзначається, що система не дозволяє ідентифікувати окремих осіб, а також відстежувати місце розташування або переміщення пристроїв, а сама інформація зашифрована, зберігається в мінімальному обсязі і тільки до тих пір, поки це необхідно для відстеження інфекцій.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі