ВАКС виправдав ексміністра інфраструктури Омеляна в справі про зменшення портових зборів

18 жовтня 2021
Share Button
Фото з Телеграм-каналу
Суд вирішив, що у діях ексміністра відсутній склад кримінального правопорушення.

Вищий антикорупційний суд виправдав колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна від обвинувачення у незаконних діях, які призвели до недоотримання держбюджетом понад 30 млн грн, повідомляється у Телеграм-каналі NABU Daily by Олег Новіков.

За версією обвинувачення, Омелян у 2017 році видав наказ про зменшення усіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Водночас, один із цих зборів – адміністративний – є дохідною частиною державного бюджету. Тож змінити його розмір могла лише Верховна рада, а не міністр.

До того ж, Міністерство фінансів виступало проти зменшення усіх портових зборів, з-поміж іншого, наголошуючи на тому, що зменшення саме адміністративного збору призведе до недоотримання доходів в державний бюджет. Про що Мінфін інформував міністра інфраструктури неодноразово.

Зрештою, рішення експосадовця про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до державного бюджету у 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн. Ці дані підтвердила Держаудитслужба та судова експертиза.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі