Вакцина AstraZeneca на 100% захистила від важкого перебігу COVID-19 – дослідження

23 березня 2021 Здоров'я
Share Button
Ілюстративне фото
Вакцина проти коронавируса Oxford-AstraZeneca на 100% захистила від тяжкого перебігу COVID-19.

Такі проміжні результати були отримані в рамках фази III клінічних досліджень, проведених для реєстрації препарату в США, повідомляє Ліга.Новини, посилаючись на  пресслужбу компанії AstraZeneca.

У дослідженні участь 32 449 осіб з США, Перу і Чилі. Приблизно 20% учасників були у віковій категорії 65+ років, близько 60% – в групі ризику (мали супутні захворювання: діабет, важке ожиріння або проблеми з серцем). Співвідношення вакцинованої групи (отримувала дві дози з інтервалом в чотири тижні) до групи, що отримала плацебо, було 2: 1. Симптоматичний COVID-19 виявлено у 141 учасника.

Ефективність вакцини склала 79% для запобігання симптоматичного COVID-19 і 100% для запобігання важкого або критичного захворювання та госпіталізації, пишуть в компанії. Ефективність вакцини була однаковою для людей різних національностей і віку. У той же час у учасників віком 65 років і старше ефективність вакцини складала 80%.
Як зазначається, вакцина добре переносилася, незалежна комісія не виявила ніяких проблем з її безпекою. Комісія теж не виявила підвищений ризик тромбозу серед 21 583 учасників, які отримали хоча б одну дозу вакцини.

AstraZeneca заявила, що продовжить вивчати дані і готувати первинний аналіз, який в найближчі тижні буде представлений Управлінню з контролю за продуктами і ліками США (FDA) для отримання дозволу на екстрене використання вакцини.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі