Верховна Рада ухвалила «податковий» законопроєкт

30 листопада 2021, 14:44 Життя
Share Button
Фото з відкритих джерел
За прийняття цього закону про внесення змін до Податкового кодексу проголосували 255 народних депутатів.

Верховна Рада (ВР) у другому читанні ухвалила закон №5600 про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.

Про це йшлося на пленарному засіданні ВР.

За словами голови Комітету з питань фінансів, податкової і митної політики Данила Гетьманцева, це був найважчий законопроект комітету, до якого було подано 11,5 тис. поправок, більшість з яких “не мали змістовного навантаження”. Тому Верховна Рада застосувала передбачену регламентом процедуру, внаслідок якої від кожної депутатської групи та фракції було подано по 5 правок.

Законопроект, зокрема, передбачає підвищення ставки акцизного податку на алкогольні напої, екологічного податку та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України.

Крім того, пропонуються зміни в частині адміністрування податків і зборів, податку на доходи фізосіб, податку на прибуток підприємств, акцизного, екологічного податку, рентної плати за користування надрами для видобутку корисних копалин.

Також, законом вводиться мінімальне податкове зобов’язання щодо земельної ділянки. Якщо оцінка землі становитиме стандартні для України 28 тисяч гривень за гектар, мінімальне зобов’язання складе 1,4 тисячі гривень за гектар на рік.

Зокрема, встановлюється 18%-й податок на доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції на суму, що перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати (6500 гривень).

Згідно з документом, дохід, отриманий від продажу протягом року другого об’єкта нерухомості оподатковується за ставкою 5%, третього та наступних об’єктів нерухомості – за ставкою 18%.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі