Верховний суд залишив в антикорупційному суді справу ТЕЦ братів Дубневичів

20 грудня 2021, 19:36 Львів
Share Button
Брати Дубневичі
Верховний суд залишив у Вищому антикорупційному суді другий епізод про привласнення природного газу НАК «Нафтогаз» Новояворівською та Новороздільською ТЕЦ, власниками яких є брати Ярослав і Богдан Дубневичі.

Таке рішення 14 грудня ухвалила колегія суддів Касаційного кримінального суду, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання захисника Кушкової Наталії Миколаївни, яка діє в інтересах обвинуваченого про направлення матеріалів кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів залишити без задоволення», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, за версією НАБУ і САП, ексдиректор ТОВ «Енергія» Ігор Кучма, керівник ТОВ «Енергія-Новий Розділ» Ігор Артимко, його заступник Ігор Ільків, фінансовий директор «Енергія-Новий Розділ» Олег Павлишин та ексдиректор ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» Олександр Олексюк протягом 2013-2015 років організували схему заволодіння природним газом, що належить НАК «Нафтогаз України», в особливо великих розмірах, створивши організовану злочинну групу.

Як встановили органи правопорядку, Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ (належить ТОВ «Енергія-Новий Розділ» і ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ», власниками яких є нардепи Дубневичі), придбавши в НАК «Нафтогаз України» за пільговою ціною природний газ у вигляді використання його нібито для виробництва теплової енергії для населення, що є обов’язковою умовою його використання, привласнили його шляхом використання для промислових потреб, зокрема виробництва електричної енергії з подальшим її продажем ДП «Енергоринок».

Загалом, упродовж 2013-2015 років вказані особи заволоділи природним газом НАК «Нафтогаз України» в обсязі 308,34 мільйона кубічних метрів, що завдало матеріальної шкоди НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд грн.

Нещодавно НАБУ оголосило нові підозри особам, яких вже обвинувачують у справі заволодіння природнім газом НАК «Нафтогаз-України» Новороздільською та Новояворівською ТЕЦ. Цього разу їх підозрюють у тих же фактах заволодіння газом, але на меншу суму майже 730 млн грн. Цю справу також передали до суду.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі